
Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej

Witaj szkoło!

Nowe godziny pracy Urzędu Gminy Jabłonka
Informujemy, że od 2 września 2024 r. zostają wprowadzone nowe godziny pracy Urzędu Gminy Jabłonka.
Urząd będzie funkcjonować w następujących godzinach:
od poniedziałku do środy - od 7:30 do 15:30
czwartek - od 7:30 do 17:30
piątek - od 7:30 do 13:30
czwartek - od 7:30 do 17:30
piątek - od 7:30 do 13:30

Udanych wakacji

Drodzy Ośmoklasiści

Wręczenie nagród laureatom gminnych konkursów przedmiotowych
24 kwietnia 2024 roku w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbyło się wręczenie nagród laureatom gminnych konkursów przedmiotowych.
czytaj więcej >

„Wyruszamy w Kosmos”
12 kwietnia w Orawskim Centrum Kultury odbył się Gminny Konkurs Astronomiczny „Wyruszamy w kosmos” dla uczniów klas V – VI oraz VII – VIII. Wśród naszych uczniów jest wielu pasjonatów, którzy interesują się astronomią, a ich wiedza znacznie wykracza poza ramy programu nauczania.
czytaj więcej >

Małopolski Program Wspierania Uczniów w szkołach podstawowych naszej Gminy!
Informujemy, że uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Jabłonka została wybrana na Partnera do realizacji projektu Małopolski Program Wspierania Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego – CP4(f), Działanie 6.12 Edukacja – projekty Województwa Małopolskiego, Typ projektu A, komponent 2.
czytaj więcej >

Aktywne Ferie
Wójt Gminy Jabłonka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii oraz Dyrektorzy Szkół serdecznie zapraszają na zajęcia sportowo – rekreacyjne, plastyczne oraz szachowe, które będą odbywać się w okresie ferii zimowych.
czytaj więcej >

Zespół "Trzy Cztery" z Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej na premierze płyty "Christmas Talents III Edition"
Zespół "Trzy Cztery" z Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce wziął udział w koncercie z okazji promocji płyty "Christmas Talents III Edition" nagranej w studio Polskiego Radia w Warszawie. Nagranie płyty stanowiło nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Nagraj z nami płytę" organizowanym przez fundację "Ze sztuką przez świat". Koncert premierowy odbył się w dniu 09 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.
czytaj więcej >

Uroczyste obchody Jubileuszu 10-lecia Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce
W sobotę, 16 grudnia 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jabłonce. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Antoni Karlak – Wójt Gminy Jabłonka, Eugeniusz Moniak – Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka i Wilma Zubrzycka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi, Danuta Sarniak – Skarbnik Gminy, Lidia Skrzyniarz – była wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie oraz Wiesław Dziedziński – wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie, Grażyna Karlak – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury Sportu i Opieki Społecznej, Maria Staszkiewicz – były Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce, Bernadeta Plaszczak – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych wraz dyrektorami szkół i przedszkola w gminie Jabłonka, Renata Trybała – Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej, Robert Rosiek – Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Niedźwiedziu, sołtysi z gminy Jabłonka, absolwenci oraz uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem.
czytaj więcej >

Wizyta uczniów Szkół Gminy Jabłonka na cmentarzach
Przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Podwilku wraz z nauczycielami udali się na cmentarze. Uczniowie odwiedzili groby, którymi opiekuje się Urząd Gminy Jabłonka. Zapalili znicze na grobach, złożyli wiązanki kwiatów oraz odmówili wspólnie z wychowawcami modlitwę za zmarłych. Szkoły w ramach współpracy z Urzędem Gminy pamiętają o tych, którzy już odeszli. Nad grobami, z ramienia Wójta Gminy Jabłonka, pieczę sprawuje Pani Bożena Zubrzycka - pracownik Urzędu Gminy Jabłonka.

Projekt "Klasa z Drewna" w Szkole podstawowej Nr 2 w Zubrzycy Górnej
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej, jako jedna ze 106 w kraju, zakwalifikowała się do realizacji konkursu „Klasa z drewna” organizowanego przez Lasy Państwowe.
czytaj więcej >

Konkurs Mistrz tabliczki mnożenia
20 października 2023r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się gminny konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”. Spośród 30 – tu najlepszych uczniów klas IV wyłoniono mistrza tabliczki mnożenia, którym został Dawid Kowalczyk uczeń Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej, II miejsce zajął Łukasz Kobroń uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lipnicy Małej, III miejsce należy do Michaliny Pilarczyk uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Małej.
czytaj więcej >

Dzień Edukacji Narodowej
12 października 2023 roku w Orawskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranym dyrektorom oraz nauczycielom Wójt Gminy Jabłonka Pan Antoni Karlak złożył życzenia wytrwałości w dydaktycznej i wychowawczej pracy. Podziękował jednocześnie za trud jaki podejmują w codziennej pracy. Wyraził wdzięczność za kształtowanie młodego pokolenia w duchu umiłowania wartości chrześcijańskich, rodzinnych oraz naszej małej ojczyzny.
czytaj więcej >

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczystość nadania imienia ks. Józefa Buronia Szkole Podstawowej nr 1 w Lipnicy Małej wraz z poświęceniem sztandaru
4 września 2023 roku odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej Nr 1 w Lipnicy Małej imienia Księdza Józefa Buronia. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Stefana w Lipnicy Małej, podczas której ks. proboszcz Piotr Grotowski poświęcił sztandar szkoły. Mszę świętą wraz z nim koncelebrowali: ks. dr prof. Józef Morawa, ks. Zbigniew Fidelus, ks. Piotr Zioło, ks. Paweł Masłoń, ks. Damian Przybytek, ks. Andrzej Wasilewski – Kruk, ks. Bartłomiej Kleszcz.
czytaj więcej >

Witaj Szkoło!

Nadszedł upragniony czas wakacji

Witaj Szkoło!

Gmina Jabłonka po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”- edycja 2022
Gmina Jabłonka otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 217 685,90 zł na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę”- edycja 2022. Przyznane przez Ministra środki finansowe zostały przeznaczone na dofinansowanie 32 wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jabłonka.
czytaj więcej >

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Gminie Jabłonka - edycja 2022
Gmina Jabłonka w 2022 r. w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”- Priorytet 3 otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej w łącznej wysokości 19 000,00 zł na dofinansowanie bibliotek szkolnych oraz placówek wychowania przedszkolnego na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, zakupu nowych elementów wyposażenia, a także na realizację działań promujących czytelnictwo.
czytaj więcej >

Nadszedł upragniony czas wakacji
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,
Nauczyciele i Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Dzisiaj, 24 czerwca 2022 roku usłyszeliśmy po raz ostatni dzwonek, kończący rok szkolny 2021/2022. Był to czas wytężonej pracy całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców. Po dwóch latach pandemii znów stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem jakie przyniosła wojna w Ukrainie. Strach, niepewność, lęk o naszą przyszłość. Przede wszystkim trzeba było podjąć się zadania udzielenia pomocy tym, którzy przed wojną uciekali. Organizacja nauki dla uczniów z Ukrainy była dla samorządu i naszej orawskiej oświaty wielkim wyzwaniem, któremu jednak wspólnie wszyscy podołaliśmy.
Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom serdecznie dziękuję za ciężką pracę, za trud jaki podejmujecie codziennie by kształtować naszych młodych mieszkańców. Dziękuję za Wasze zaangażowanie w niesienie pomocy uchodźcom, którzy w naszej gminie znaleźli schronienie a jednocześnie nie zważając na ciężkie czasy z pełnym zaangażowaniem wykonywaliście pracę nauczyciela, wychowawcy. Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku. Na wakacyjne dni wszystkim życzę: słońca, radości i bezpiecznego wypoczynku, abyśmy już we wrześniu spotkali się, stając u progu nowych wyzwań.
Rok szkolny to również wysiłek dla rodziców. Konieczność czuwania nad dzieckiem, dopilnowania obowiązków jakie dziecko ma w szkole, współpraca z wychowawcą i nauczycielami. Za ten trud bardzo Państwu dziękuję. Na czas wakacji, życzę wytchnienia i odpoczynku a przede wszystkim jak najwięcej czasu spędzonego z Waszymi dziećmi w atmosferze wzajemnej życzliwości i miłości.
Drodzy uczniowie! Po ciężkiej pracy nadszedł dla Was czas upragnionych wakacji. Gratuluję Wam sukcesów, które odnieśliście w tym roku szkolnym oraz wysokich wyników nauce. Życzę Wam, by te wakacje były dla was radosnym odkrywaniem świata, ciekawych przygód i nawiązywaniem nowych przyjaźni. Mam nadzieję, że beztroski czas wakacji, będzie również bezpieczny, aby we wrześniu móc wrócić w pełni sił do swoich kolegów i koleżanek w klasie.
Wójt
Antoni Karlak
Jabłonka, czerwiec 2022 r.

Orawa Dzieli Się Krwią

Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy
23 czerwca 2022 roku w budynku Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I s. w Jabłonce odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oddziałów przygotowawczych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce.
czytaj więcej >

Sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice: Natalia Dziurczak, Anastazja Pilch oraz Izabela Sandrzyk z kl. 5a Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce pod przewodnictwem p. Roberta Ślusarczyka zdobyły wyróżnienie w czwartej edycji konkursu edukacyjnego zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Dziewczęta nagrały krótki film poświęcony „Niezwyciężonej” Józefinie Mikowej. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i ich rodzicom oraz panu Ślusarczykowi.
Wyróżnione uczennice we wrześniu pojadą do Sulejówka na warsztaty i galę finałową.
czytaj więcej >

Dzień Dziecka

Dofinansowanie wycieczek dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Jabłonka w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”
Gmina Jabłonka otrzymała dofinansowanie w wysokości 176 332,00 zł w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2021 na realizację wycieczek szkolnych jedno, dwu, trzydniowych dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych. Całkowita wartość projektu wynosi 272 416,00 zł w tym wkład własny 96 084,00 zł., który został zapewniony z wpłat rodziców. Ze środków pochodzących z dotacji mogą być finansowane: koszty przejazdu, bilety wstępu, usługa przewodnicka, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników wyjazdu. Wycieczki odbędą się w listopadzie i grudniu bieżącego roku, uczniowie zwiedzą punkty edukacyjne wskazane do wyboru przez Ministra Edukacji i Nauki.
czytaj więcej >

Konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”
15 października 2021r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się gminny konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”.
czytaj więcej >

Dzień Edukacji Narodowej

Witaj Szkoło!

Szczęśliwych wakacji!

Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce wspiera małego Kubusia z Podsarnia
Trwa challenge, dzięki któremu możemy pomóc małemu Kubusiowi z Podsarnia w walce z chłoniakiem anaplastycznym. Pracownicy Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce wykonali zadanie! Przyjęli nominację od Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce, wsparli charytatywnie akcję #ChallengeSerduchodlaKubusia i nominowali kolejnych.
Zapraszamy do akcji:
- Gminny Zespół Oświatowy w Czarnym Dunajcu
- Centrum Usług Wspólnych w Lipnicy Wielkiej
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce
czytaj więcej >

Przypominamy o obowiązku zasłaniana ust i nosa!
Zasłanianie ust i nosa obowiązuje w zamkniętych przestrzeniach użyteczności publicznej, w sklepach, transporcie publicznym, na przystanku oraz podczas obsługi interesantów i klientów.

Pismo Ministerstwa Rozwoju dotyczące publikacji w CEIDG informacji wynikających z dyplomu mistrza oraz świadectwa czeladniczego w zawodzie odpowiadającym danemu rodzajowi rzemiosła wydanych przez izbę rzemieślniczą
Pismo Ministerstwa Rozwoju dotyczące publikacji w CEIDG informacji wynikających z dyplomu mistrza oraz świadectwa czeladniczego w zawodzie odpowiadającym danemu rodzajowi rzemiosła wydanych przez izbę rzemieślniczą.
czytaj więcej >

Małopolskie Talenty
Gmina Jabłonka realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Małopolskie Talenty-I i II etap edukacyjny. Celem projektu jest rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej wśród uczniów SP nr 1 w Jabłonce.
Dofinansowanie projektu z UE: 312 022,67 PLN
czytaj więcej >

Informacja dotycząca sytuacji epidemicznej
Po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Targu informujemy , że zajęcia w Szkole Podstawowej Nr.2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej zostają zawieszone i szkoła będzie pracować w trybie zdalnym do dnia 11 września 2020. Dzieci wracają do szkoły 14 września.
Bardzo dziękujemy za współpracę, wyrozumiałość i dyscyplinę.

Życzenia na Nowy Rok Szkolny 2020/2021
Drodzy uczniowie, rodzice, dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy i wszyscy pracownicy szkół. Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021. Rozpoczęcie nowego roku zawsze podszyte było ekscytacją, oczekiwaniem, radością ze spotkania z kolegami i koleżankami. Rodzice martwili się jak ich pociechy sobie poradzą w szkole, w przedszkolu w nowej grupie rówieśników. Dziś do tych wszystkich emocji dochodzi strach jaki wywołuje u nas wszystkich stan epidemii. Pierwszego września otwieramy szkoły w atmosferze niepokoju i troski o nasze wspólne zdrowie.
czytaj więcej >

Ważna informacja dla pracodawców kształcących młodocianych pracowników
W związku ze zmianami w ustawie z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, które obowiązują od 1.09.2019r. w odniesieniu do wniosków składanych w 2020r. istotne będzie aby:
czytaj więcej >

Orawa Ojcu Świętemu

Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski
W 2020 roku dobiega końca realizacja trzyletniego programu 2018-2020 gminy Jabłonka związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przyłączenia do niej części Górnej Orawy. Termin uroczystych obchodów upamiętniających Orawian i innych budzicieli ducha narodowego tamtych lat i stulecie przyłączenia części Orawy i Spisza do Polski zaplanowano na 16 i 17 lipca 2020 roku. Z okazji tej rocznicy w parku przed Urzędem Gminy w Jabłonce jest planowane odsłonięcie pamiątkowej tablicy dla upamiętnienia ORAWSKICH BOHATERÓW.
czytaj więcej >

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów
Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.
czytaj więcej >

Drodzy rodzice i uczniowie
W związku z zawieszeniem dydaktycznej działalności szkół informujemy, że wszyscy dyrektorzy są w swoich szkołach każdego dnia od godziny 8.00 do 11.00. Zarówno dyrektorzy jak i nauczyciele są do dyspozycji rodziców i uczniów poprzez dziennik elektroniczny, media społecznościowe lub pocztę e-mailową.
Obecna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, dlatego musimy wspólnie , ze spokojem przez nią przejść.

Konkurs „Liczę się dla Jabłonki”
Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje Konkurs „LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI”. Jego głównym celem jest promocja spisu próbnego, który odbędzie się w gminie Jabłonka w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r. ,a także edukacja uczniów z zakresu statystyki publicznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Jabłonka oraz uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy mieszkają na terenie Gminy Jabłonka.
czytaj więcej >

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych oraz zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa małopolskiego.
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
czytaj więcej >

III edycja „Do Hymnu” Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych z udziałem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Podwilku
W roku szkolnym 2019/2020 ogłoszono nabór do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu” dla szkół podstawowych w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Jego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie.
15 listopada 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Podwilku została zakwalifikowana do konkursu „Do Hymnu”. Konkurs polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Podwilku został wyznaczony termin przesłuchania. Komisja oceniająca przyjedzie do szkoły w przeddzień Dnia Wagarowicza, czyli 20 marca. Przesłuchanie zaplanowano na godz. 9.45
czytaj więcej >

,,Uczeń bezpieczny w sieci''
Uczniowie szkół podstawowych naszej gminy zmagali się z testem wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie. Konkurs stanowi realizację Światowych Dni Bezpiecznego Internetu i ma na celu zwrócić uwagę ogółu społeczeństwa na takie zagadnienia jak hejt, cyberprzemoc i współpracę instytucji dbających o poprawę bezpieczeństwa w sieci. W konkursie wzięło udział 26 uczniów pod opieką 13 nauczycieli.
czytaj więcej >

Laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursach w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na wycieczce na Górny Śląsk
W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na terenie Gminy Jabłonka zostały zorganizowane dwa konkursy tematyczne dla uczniów szkół podstawowych: Gminny Konkurs Historyczny „Orawa w świadomości i działaniach Polaków w latach 1918-1920” oraz Gminny Konkurs Plastyczny „Jestem dumny, że jestem Polakiem.‘’ – Polska Niepodległa 2019”.
czytaj więcej >

Dzień Edukacji Narodowej
11. października w Orawskim Centrum Kultury, jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranym dyrektorom oraz nauczycielom Wójt Gminy Jabłonka Pan Antonii Karlak złożył życzenia wytrwałości w trudnej, dydaktycznej i wychowawczej pracy.
czytaj więcej >