Aktywne Ferie

Kategoria:

Aktywne Ferie 2024Wójt Gminy Jabłonka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii oraz Dyrektorzy Szkół serdecznie zapraszają na zajęcia sportowo – rekreacyjne, plastyczne oraz szachowe, które będą odbywać się w okresie ferii zimowych.

Zespół "Trzy Cztery" z Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej na premierze płyty "Christmas Talents III Edition"

Kategoria:

DSC 0468thZespół "Trzy Cztery" z Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce wziął udział w koncercie z okazji promocji płyty "Christmas Talents III Edition" nagranej w studio Polskiego Radia w Warszawie. Nagranie płyty stanowiło nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Nagraj z nami płytę" organizowanym przez fundację "Ze sztuką przez świat". Koncert premierowy odbył się w dniu 09 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Uroczyste obchody Jubileuszu 10-lecia Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce

Kategoria:

JAN 7073thW sobotę, 16 grudnia 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jabłonce. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Antoni Karlak – Wójt Gminy Jabłonka, Eugeniusz Moniak – Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka i Wilma Zubrzycka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi, Danuta Sarniak – Skarbnik Gminy, Lidia Skrzyniarz – była wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie oraz Wiesław Dziedziński – wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie, Grażyna Karlak – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury Sportu i Opieki Społecznej, Maria Staszkiewicz – były Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce, Bernadeta Plaszczak – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych wraz dyrektorami szkół i przedszkola w gminie Jabłonka, Renata Trybała – Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej, Robert Rosiek – Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Niedźwiedziu, sołtysi z gminy Jabłonka, absolwenci oraz uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem.

Wizyta uczniów Szkół Gminy Jabłonka na cmentarzach

Kategoria:

image000001thPrzed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Podwilku wraz z nauczycielami udali się na cmentarze. Uczniowie odwiedzili groby, którymi opiekuje się Urząd Gminy Jabłonka. Zapalili znicze na grobach, złożyli wiązanki kwiatów oraz odmówili wspólnie z wychowawcami modlitwę za zmarłych. Szkoły w ramach współpracy z Urzędem Gminy pamiętają o tych, którzy już odeszli. Nad grobami, z ramienia Wójta Gminy Jabłonka, pieczę sprawuje Pani Bożena Zubrzycka - pracownik Urzędu Gminy Jabłonka.

Konkurs Mistrz tabliczki mnożenia

Kategoria:

IMG 0378th20 października 2023r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się gminny konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”. Spośród 30 – tu najlepszych uczniów klas IV wyłoniono mistrza tabliczki mnożenia, którym został Dawid Kowalczyk uczeń Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej, II miejsce zajął Łukasz Kobroń uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lipnicy Małej, III miejsce należy do Michaliny Pilarczyk uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Małej.

Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria:

Dzien Nauczyciela 202312 października 2023 roku w Orawskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranym dyrektorom oraz nauczycielom Wójt Gminy Jabłonka Pan Antoni Karlak złożył życzenia wytrwałości w dydaktycznej i wychowawczej pracy. Podziękował jednocześnie za trud jaki podejmują w codziennej pracy. Wyraził wdzięczność za kształtowanie młodego pokolenia w duchu umiłowania wartości chrześcijańskich, rodzinnych oraz naszej małej ojczyzny.