„Wyruszamy w Kosmos”

Kategoria:

Konkurs Kosmos 202412 kwietnia w Orawskim Centrum Kultury odbył się Gminny Konkurs Astronomiczny „Wyruszamy w kosmos” dla uczniów klas V – VI oraz VII – VIII. Wśród naszych uczniów jest wielu pasjonatów, którzy interesują się astronomią, a ich wiedza znacznie wykracza poza ramy programu nauczania.

Małopolski Program Wspierania Uczniów w szkołach podstawowych naszej Gminy!

Kategoria:

MPWU

baner malopolska

Informujemy, że uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Jabłonka została wybrana na Partnera do realizacji projektu Małopolski Program Wspierania Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego – CP4(f), Działanie 6.12 Edukacja – projekty Województwa Małopolskiego, Typ projektu A, komponent 2.

Aktywne Ferie

Kategoria:

Aktywne Ferie 2024Wójt Gminy Jabłonka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii oraz Dyrektorzy Szkół serdecznie zapraszają na zajęcia sportowo – rekreacyjne, plastyczne oraz szachowe, które będą odbywać się w okresie ferii zimowych.

Zespół "Trzy Cztery" z Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej na premierze płyty "Christmas Talents III Edition"

Kategoria:

DSC 0468thZespół "Trzy Cztery" z Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce wziął udział w koncercie z okazji promocji płyty "Christmas Talents III Edition" nagranej w studio Polskiego Radia w Warszawie. Nagranie płyty stanowiło nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Nagraj z nami płytę" organizowanym przez fundację "Ze sztuką przez świat". Koncert premierowy odbył się w dniu 09 grudnia 2023 r. w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Uroczyste obchody Jubileuszu 10-lecia Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce

Kategoria:

JAN 7073thW sobotę, 16 grudnia 2023 r. odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jabłonce. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Antoni Karlak – Wójt Gminy Jabłonka, Eugeniusz Moniak – Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka i Wilma Zubrzycka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi, Danuta Sarniak – Skarbnik Gminy, Lidia Skrzyniarz – była wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie oraz Wiesław Dziedziński – wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie, Grażyna Karlak – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury Sportu i Opieki Społecznej, Maria Staszkiewicz – były Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce, Bernadeta Plaszczak – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych wraz dyrektorami szkół i przedszkola w gminie Jabłonka, Renata Trybała – Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej, Robert Rosiek – Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Niedźwiedziu, sołtysi z gminy Jabłonka, absolwenci oraz uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem.