Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria:

Dzien Nauczyciela 201911. października w Orawskim Centrum Kultury, jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zebranym dyrektorom oraz nauczycielom Wójt Gminy Jabłonka Pan Antonii Karlak złożył życzenia wytrwałości w trudnej, dydaktycznej i wychowawczej pracy.


Podziękował dyrektorom i v-ce dyrektorom za współpracę oraz trud przeprowadzenia reformy wygaszającej gimnazja. Wyraził również wdzięczność dla Pani Marii Staszkiewicz, która przez wiele lat jako Dyrektor placówek oświatowych przyczyniała się do rozwoju oświaty i edukacji w naszej Gminie. Wspólnie z dyrektorami i nauczycielami z naszej gminy świętowali zaproszeni goście:

Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pani Bożena Bryl, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Maria Hrustek, Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka Pan Eugeniusz Moniak, V – Ce Przewodnicząca Rady Gminy Pani Wilma Zubrzycka, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia, Sportu i Opieki Społecznej Pani Grażyna Karlak, V-ce Wójt Bolesław Wójcik. Jak co roku przybyli również nauczyciele emeryci.
Dla wyróżniających się nauczycieli w pracy dydaktycznej, wychowawczej i profilaktycznej Wójt Gminy przyznał nagrody, które wspólnie z Panią Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Bernadetą Plaszczak wręczył nagrodzonym.

Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zubrzycy Górnej, które było pięknym przekazem płynących z serca życzeń.