Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy

Kategoria:

ukr 202223 czerwca 2022 roku w budynku Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I s. w Jabłonce odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oddziałów przygotowawczych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce.

Pan Wójt Antoni Karlak bardzo serdecznie podziękował Pani dyrektor Centrum Usług Bernadecie Plaszczak, Pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce Ewie Machaj, Pani dyrektor Gminnego Samorządowego Przedszkole w Jabłonce Teresie Wójciak – Trybuła oraz dyrektorowi Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Jabłonce Markowi Ciesielskiemu za podjęcie trudu organizacji oddziałów przygotowawczych i stworzenie dzieciom z Ukrainy przyjaznych i bezpiecznych warunków do nauki.
Słowa podziękowania i uznania skierował również do wszystkich nauczycieli oraz ukraińskich opiekunów. Wyzwanie, którego się podjęli wymagało od nich dużo pracy, zaangażowania, siły i cierpliwości.
Dzieci w czasie występów zaprezentowały umiejętności posługiwania się językiem polskim, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Nie zapomniały jednocześnie o tym skąd pochodzą i uraczyły nas pięknymi wierszami i pieśniami ukraińskimi.
Uroczystość była bardzo wzruszająca, obfitowała we wzajemne podziękowania i życzenia.
Naszym przyjaciołom, uczniom z oddziałów przygotowawczych i ich rodzinom życzymy spokojnej przyszłości. Bez względu na to gdzie los ich poprowadzi, życzymy im jak najszybszego powrotu do ukochanego domu.