Konkurs „Liczę się dla Jabłonki”

Kategoria:

nsp2021noweUrząd Statystyczny w Krakowie organizuje Konkurs „LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI”. Jego głównym celem jest promocja spisu próbnego, który odbędzie się w gminie Jabłonka w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r. ,a także edukacja uczniów z zakresu statystyki publicznej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Jabłonka oraz uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy mieszkają na terenie Gminy Jabłonka.

 

 

Uczniowie będą rywalizowali w trzech grupach wiekowych:

  1. Grupa I: uczniowie szkół podstawowych, klasy 1–3 ,
  2. Grupa II: uczniowie szkół podstawowych, klasy 4–8,
  3. Grupa III: uczniowie szkół ponadpodstawowych (z wykluczeniem szkół dla dorosłych).

Udział w Konkursie polega na przygotowaniu pracy z wykorzystaniem danych statystycznych, opisujących dowolnie wybrane zagadnienie dotyczące Gminy Jabłonka w jednej z dwóch kategorii:

  1. Kategoria I: rysunek, plakat, komiks (wykonane ręcznie lub z użyciem narzędzi komputerowych),
  2. Kategoria II: esej, raport, opowiadanie.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i załącznikami.

Prace uczniów należy przesyłać do 8 kwietnia 2020 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres Urzędu Statystycznego w Krakowie, ul. K. Wyki 3, 31-223 Kraków.

Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (którego wzór określa Załącznik nr 1), a także oświadczenia oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku w celach związanych z Konkursem (których wzór określa Załącznik nr 2) i przesłanie ich w oryginale w terminie do dnia 08.04.2020 r. na adres Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Wyniki Konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Krakowie https://krakow.stat.gov.pl/spis-probny/konkurs/ w dniu 15.04.2020 r. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 19 kwietnia w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce (ul. 3-go Maja 3, 34-480 Jabłonka) w trakcie wydarzenia adresowanego do wszystkich mieszkańców Gminy Jabłonka.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

W zakładce https://krakow.stat.gov.pl/spis-probny/materialy-edukacyjne/ została umieszczona prezentacja dotycząca sytuacji demograficzno-społecznej Gminy Jabłonka, która może być pomocna dla uczniów podczas przygotowywania prac konkursowych.

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 12 3610249, 12 3610154.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie wszystkie osoby, które chcą zmierzyć się ze statystyką!

Liczymy się dla Polski! LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI!

 

Regulamin konkursu statystycznego pt. „LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI” w 2020 r.

Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Statystycznego „LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI”

Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu Statystycznego „LICZĘ SIĘ DLA JABŁONKI”